Українців обклали газовим податком без їхнього відома: як “Нафтогаз“ завищує цифри в платіжках

Українці переплачують за газ, так як крім плати за спожите блакитне паливо, платять ще й газовий податок, який закладений як в платіжках за газ, так і в квитанціях за тепло і гарячу воду.

Українців обклали газовим податком без їхнього відома: як “Нафтогаз“ завищує цифри в платіжках - today.ua

У цьому опалювальному сезоні завдяки махінаціям "Нафтогазу" українці переплачували приблизно 35% за газ, і 30% - за опалення.

Для мешканців приватних будинків сплата газового податку в жовтні-грудні 2020 року становила до 3 грн/куб.м. Наприклад, при споживанні 500-1000 куб.м блакитного палива в місяць щомісячна сплата "податку" становила 1,5-3 тис. грн.

Власники 1-к і 2-к квартир в Києві площею в 60 кв.м з платіжкою в 3-3,5 тис. грн оплачують "газовий податок" в розмірі 1000-1200 грн в місяць.

Після встановлення фіксованої ціни на газ 6,99 грн / кубоментр з 1 січня, жителі приватних будинків фактично були звільнені від сплати податку, але його перенесли на плечі жителів багатоквартирних будинків, у вигляді завищених тарифів на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону (квітень ).

"Нафтогаз" продає газ в роздріб населенню дешевше (6,86 грн), ніж в опті на біржі (8,50 грн). При цьому тому ж населенню той же газ, але для опалення багатоквартирних будинків "Нафтогаз" продає вже по 8,8 грн /куб.м.

Раніше повідомлялося, що чекає українців у річному тариф на газ від "Нафтогазу", і чому змінити постачальника виявиться не так просто.

ДЖЕРЕЛОubr.ua