В Україні вже за півтора місяці має стартувати опалювальний сезон. Однак у влади немає певності, що його вдасться пройти без зривів. Тому українців закликають запасатись альтернативними джерелами опалення. А в деяких містах влада вже почала централізовано купувати та встановлювати буржуйки.
Зокрема, буржуйки встановлюють в освітніх та соціальних закладах Львова. Крім того, керівників ОСББ та управляючих контор зобов'язали встановлювати буржуйки у багатоквартирних будинках. Їх встановлюватимуть у підвалах будинків.
До початку опалювального сезону залишилось менше двох місяців. Однак на сьогодні немає певності, що його вдасться пройти без катаклізмів. Адже, навіть якщо вдасться запасти вдосталь газу, немає гарантії, що ворог не пошкодить газові мережі та інфраструктурні об'єкти, зробивши опалення багатоквартирних будинків неможливим. Аналогічно можуть вчинити і з об'єктами електропостачання, знищивши трансформаторні підстанції та лінії електропередач.
Отже у Львові мерія вирішила максимально підготуватись до такого сценарію. Зокрема, вирішено закупити 740 пічок-буржуйок для встановлення у комунальних закладах. Крім того, виконком зобов'язав усі львівські ОСББ та управляючі компанії встановити буржуйки в кожному багатоквартирному будинку.
Відповідно до підрахунків, у місті має бути обладнано близько 10 500 таких теплових пунктів, в які люди могли би прийти погрітись на випадок, якщо в квартирах буде неможливо зоставатись. Буржуйки встановлюватимуть у підвалах будинків. Теплові пункти мають бути обладнані до 1 жовтня.
"Місто фактично на 100% готове до опалювального сезону за умови, що є стабільна ситуація – є газ, є електроенергія. Натомість, з огляду на війну, маємо бути готові до різних ситуацій та напрацювати альтернативні варіанти обігріву. Якщо, наприклад, будуть уражені електричні підстанції, тоді іншого варіанту як обігрітись у пунктах обігріву, які облаштують в укриттях, не буде. А це 10 500 пунктів обігріву у житлових будинках", - розповів мер Львова Андрій Садовий.
Втім, у цієї ідеї з'явилося вже й немало скептиків. Спеціалісти кажуть, що при встановленні буржуйок буде важко врахувати всі можливі ризики. Зокрема, що стосується відведення продуктів згоряння і пожежної безпеки.
"Якщо в підвалах замінені труби на пластик, будь-яка НС позбавить будинок води та каналізації, як горить пластик і які наслідки? Якщо труби не міняли - в підвалі може бути шлаковата, як вона горить я не знаю, і перевіряти не хочу. В квартири... сусіди зверху будуть "дякувати" без зупину((", "А нахіба буржуйка в підвалі, шо вона там грітиме, підвал?", - прокоментували цю ініціативу у Facebook.