Українців не пускають назад до Польщі: названо причини, через які біженцям відмовляють у повторному перетині кордону

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські біженці у Польщі, у яких закінчилися 90 днів безвізу, не можуть продовжити своє перебування в країні, якщо раніше порушували правила транзиту. Такі громадяни можуть зіткнутися із відмовою польських прикордонників пускати їх назад на територію Польщі.

Українців не пускають назад до Польщі: названо причини, через які біженцям відмовляють у повторному перетині кордону - today.ua

За офіційною заявою Посольства України в Польщі, наші співвітчизники, які виїхали у зв'язку з метою отримання статусу тимчасового захисту в Польщі, мають право протягом півтора року, починаючи з 24 лютого 2022 року, вільно і законно виїжджати і повертатися до Польщі.

Однак, остаточне ухвалення рішення про пропуск або відмову у в'їзді залишається виключно за прикордонною службою Польщі. Українців не пускають назад до Польщі: названо причини, через які біженцям відмовляють у повторному перетині кордону На практиці відбувається так, що багато громадян вже давно не сидять у Польщі, а умовно кожні кілька тижнів катаються в Україну, продовжуючи при цьому отримувати соціальні виплати в Польщі. Прикордонники дивляться, що якщо українець, який має статус біженця, більше часу перебуває в Україні, ніж у Польщі, то у них виникають сумніви, чи потрібний такій людині захист від війни. У такому разі у в'їзді можуть відмовити.

Навіть одноразовий виїзд на батьківщину з Польщі в деяких випадках може спричинити відмову прикордонників у перетині кордону на шляху назад. А все тому, що немає чітких правил пересування між Україною та Польщею з тими чи іншими дозволеними періодами за кількістю днів/разів. Усі покладаються на рішення прикордонників, яке, зазвичай, суб'єктивне.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Були випадки, коли людей висаджували з потягів на польському кордоні, когось пускають, але попереджають, що наступного разу вимагатимуть візу. Нагадаємо, йдеться про тих громадян, у яких вже закінчився 90-денний термін перебування на території ЄС.

Раніше повідомлялося, кому з українських біженців у Польщі доведеться повернути соцвиплати державі.

Головне