Українців масово позбавляють подвійних пенсій: як отримувати обіцяні державою гроші

Накопичувальні пенсії в Україні громадяни почнуть отримувати з 2023 року. Поки цього не сталося, щорічно близько 600 тис. українців втрачають можливість отримувати додаткову пенсію. Накопичувальна пенсія буде виплачуватися додатково до солідарної, а це значить, що доходи пенсіонерів після її введення зростуть вдвічі.

Українців масово позбавляють подвійних пенсій: як отримувати обіцяні державою гроші - today.ua

Законопроект №2683-3 про накопичувальні пенсії передбачає, що з 2023 року в Україні функціонуватиме спільне обов'язкове відрахування внесків з працівника і роботодавця: по 2% від зарплати на місяць (в сумі 4%). Щоб не збільшувати витрати бізнесу і не зменшувати зарплату працівника, запропоновано на 2% зменшити єдиний соцвнесок (з 22% до 20%) і податок на доходи фізичних осіб (з 18% до 16%).

Уряд має ще 1,5 роки, щоб все підготуватися до старту накопичувальної пенсійної реформи. Щоб отримувати і накопичувальну пенсію, і солідарну, майбутній пенсіонер повинен працювати лише офіційно і платити всі необхідні відрахування від своєї зарплати. Тільки тоді йому буде нараховуватися страховий стаж, і він зможе вийти вчасно на пенсію. Претендувати на подвійну пенсію зможу ті громадяни, хто буде платити внески в обидва фонди - пенсійний (солідарний) і накопичувальний. Українців масово позбавляють подвійних пенсій: як отримувати обіцяні державою гроші Крім двох обов'язкових пенсійних систем - солідарної та накопичувальної, в Україні буде працювати ще й система добровільного пенсійного страхування. Це означає, що у пенсіонерів буде можливість отримувати і потрійну пенсію.

Раніше повідомлялося, що з жовтня мільйони літніх українців стануть отримувати підвищені пенсії.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua