Якщо політичне тло кардинально не зміниться, то суттєвих коливань у вартості долара цієї осені не передбачається. Курс долара зросте в порівнянні з тим, що є зараз, проте це зростання буде цілком прогнозованим і не суттєвим.
У таких висновках сходяться багато українських банкірів, пише obozrevatel.
Курс у 41 гривню став для долара черговою психологічною відміткою, вищою за яку він поки що не прагне, і, ймовірно, залишатиметься під цією планкою ще якийсь час, вважають опитані експерти.
"Схоже, ринок поки не готовий до таких значень. Нині курс долара у готівковому сегменті коливається у вузькому коридорі 40,7-41,0 грн/$", - каже директор департаменту казначейських операцій "Юнекс Банку" Ганна Золотько.
Наприкінці минулого тижня курс долара злетів впритул до 41 гривні, перш за все, не з економічних причин, а через психологічний чинник, вважає Золотько. Люди були налякані чутками про майбутні масові обстріли України. І багато хто під впливом цих чуток кинувся скуповувати валюту. Проте свята минули, і ажіотаж схлинув. Тому поки що на ринку валют спостерігатиметься затишшя.
Найближче значуще явище, яке може знову сколихнути курс долара, – це очікуване засідання монетарної ради НБУ. А до цього долар коливатиметься в діапазоні 40,5-41,5 грн, вважає банкірка.
Завдяки нещодавньому підвищенню фіксованого курсу долара НБУ одразу на 25%, а також заходам, які були вжиті Нацбанком для заспокоєння готівкового валютного ринку, зараз різниця між готівковим та безготівковим курсом становить лише 10%. Це невелика різниця, яка цілком виправдана витратами на ввезення готівки в Україну, переконаний скарбник банку "Кредит Дніпро" Юрій Гріненко.
"Літні місяці завжди супроводжуються помірним попитом на готівку і восени слід очікувати, що відрив готівкового ринку від безготівкового ймовірно змінюватиметься", - пронозує банкір.
Цілком погоджується з колегою і директор департаменту казначейських операцій Акордбанку Юрій Єфремов. Він також вважає, що нинішній курс долара на готівковому ринку є цілком економічно виправданим, у ньому немає великого потенціалу до зростання. І тому якщо ситуація залишатиметься рівною, то великого ривка вартості американської валюти очікувати не варто.
Нагадаємо, долари з дефектами не вдасться обміняти за номінальним курсом. При обміні власник зіпсованих купюр може втратити від 5 до 50% їхньої вартості.