Українські підприємці заявили про свої плани скорочувати кількість своїх співробітників у 2023 році. Наймати ж нових збираються лише 19%. Про це свідчать результати опитування членських компаній (понад 1000) Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).
Боятися втратити роботу не варто, оскільки більшість компаній (53%) мають намір зберегти поточні команди наступного року і не звільняти своїх співробітників.
"Лише 1 із 5 СЕО планує наймати нових людей наступного року. У той час як більшість директорів, а саме 53%, стверджують про плани утримати команду без змін, решта 28% будуть змушені вдаватися до скорочення штату. При цьому минулого року більше половини компаній планували розширення штату", – розповіли у ЄБА.
Влада мотивує роботодавців працевлаштовувати безробітних громадян, і 21 вересня ухвалила закон, що передбачає компенсації українським роботодавцям єдиного соціального внеску (ЄСВ) за сприяння працевлаштуванню довгострокових безробітних, а також молоді, учасників бойових дій, одиноких батьків, людей передпенсійного віку, осіб з інвалідністю.
Роботодавець, який працевлаштує людину, зареєстровану безробітним понад 6 місяців, отримуватиме від держави компенсацію ЄСВ протягом року, а за працевлаштування осіб інших вищезгаданих категорій держава компенсуватиме роботодавцю половину витрат на оплату праці.
У серпні в Україні було офіційно зареєстровано майже 280 тисяч безробітних. Серед них жінок більше, ніж чоловіків. Найнижчий рівень безробіття – у Чернівецькій області, найвищий – у Дніпропетровській області. У групі лідерів за показником безробітності ще дві області, у яких відбуваються активні бойові дії: Харківська – 20,5% та Запорізька – 17,8%.
Раніше повідомлялося, що Німеччина збільшить допомогу з безробіття для українських біженців.