Українців без попередження переводять на вищі тарифи на газ

Українців абсолютно без попередження переводять на вищі тарифи на газ. Люди переконані, що мають оплачувати газ за фіксованим річним тарифом, а згодом несподівано дізнаються, що їхній тариф виріс у півтора рази. Таке явище стало в Україні масовим.

Українців без попередження переводять на вищі тарифи на газ - today.ua

Так відбувається через те, що багато газопостачальних компаній не витримують умов ринкової конкуренції і "сходять з дистанції", відмовляючись від подальшого постачання газу своїм клієнтам. У таких випадках передбачено, що їхні клієнти автоматично переходять до постачальника останньої надії (ПОН), який зобов'язаний постачати їм блакитне паливо. Однак у ПОН, роль якого виконує Нафтогаз, тариф на газ зараз у півтора рази вищий за фіксований річний тариф.

Так, Нафтогаз відпускає своїм побутовим клієнтам блакитне паливо за 7,96 гривні за кубометр, а тим, кого йому вимушено "перекинули", як постачальнику останньої надії – по 12 гривень.

А найголовніше, що самі клієнти збанкрутілих компаній часто-густо навіть не підозрюють, що в них тепер інший тариф на газ і продовжують регулярно сплачувати за старим, аж доки їм не приходить попередження щодо заборгованості, або ще гірше – не відключають їм газ за борги.

Українців без попередження переводять на вищі тарифи на газ

 

Звісно, компанія, що збанкрутіла, має поінформувати своїх клієнтів щодо припинення договору про постачання газу, а також про те, що їх передають до ПОН. Однак у більшості випадків ці компанії діють за принципом "після нас хоч потоп" і не сповіщають своїх клієнтів про те, що трапилось. І ті вже самі згодом дізнаються про таку прикрість, коли мимоволі нароблять боргів.

А тим часом, якби їх вчасно поінформували, то вони могли би завчасно обрати собі іншого постачальника газу або укласти угоду з тим же Нафтогазом, в якого для "рідних" клієнтів газ набагато дешевше.

Що слід знати тим, хто потрапив до ПОН

  • Тариф на газ у ПОН зараз приблизно у півтора рази перевищує ціни в більшості постачальників (12 гривень за кубометр замість 7,96 або 7,99).
  • Термін надання послуг газопостачання від ПОН становить 60 днів. За цей строк споживач або має знайти собі іншого постачальника та укласти з ним угоду, або укласти угоду з Нафтогазом. Якщо він цього не зробив за 60 діб, то йому можуть вимкнути газ.
  • Укласти угоду з новим постачальником не вдасться, поки споживач повністю не погасить борги за газ, які в нього є.

Нагадаємо, деякі клієнти можуть домовитись із Нафтогазом щодо індивідуального тарифу на газ. Щоправда, це стосується лише юридичних клієнтів, яких також обслуговує ця компанія.

ДЖЕРЕЛОgsminfo