Українці зможуть дізнатися в “Дії“, хто відстежує їхні персональні дані

В епоху цифрових технологій інформація стає дедалі доступнішою та прозорішою для звичайних людей. З появою сервісу "Дія" в українців з'явилась можливість скористатись державними послугами, не виходячи з помешкання, а вже невдовзі в країні почне діяти новий сервіс, який надаватиме відомості про перегляд ваших особистих даних сторонніми особами. Отже, незабаром "Дія" покаже кожному користувачу, хто відстежує його персональні дані.

Українці зможуть дізнатися в “Дії“, хто відстежує їхні персональні дані - today.ua

Таку звістку повідомив у соціальних мережах міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Сервіс працюватиме за допомогою "Трембіти". Йдеться, звісно, не про музичний інструмент. "Трембіта" – це система обміну між державними реєстрами. Її можна уявити як таку собі віртуальну транспортну розв'язку, через яку проходять інформаційні  запити між державними реєстрами. Отже саме у цьому вузлі можна фіксувати як затребувані відомості, так і тих, хто створив запит. Система "Трембіта" була запроваджена у 2020 році, і саме вона є тим "шлюзом", через який надходять дані у додаток "Дія".

Українці зможуть дізнатися в “Дії“, хто відстежує їхні персональні дані

Завдяки "Трембіті" українці мають змогу уникнути черг, а інколи й нервових зривів під час оформлення документів або отримання витягів із державних реєстрів. А незабаром громадяни отримають ще одну можливість - дізнатися хто, крім них, переглядав їх дані. Кожен запит буде фіксуватись у "Трембіті" та передаватиметься у вигляді повідомлення в “Дію”.

"Революційна ухвала Уряду. Незабаром зможете дізнаватися, хто переглядав ваші особисті дані. Кожен випадок фіксуватиметься у "Трембіті". А вам приходитиме пуш-повідомлення в "Дії", що певний державний орган запитував персональні дані",— повідомив Михайло Федоров у соцмережі.

Нагадаємо, в Україні змінилися правила організації та ведення обліку військовозобов'язаних. Одним із запланованих нововведень є запровадження електронного військового квитка у сервісі "Дія". Такі новини викликали у багатьох українців низку питань. Зокрема, чи розсилатимуть електронні повістки? Щоби детальніше прояснити ситуацію, українцям розповіли про розсилку повісток через додаток "Дія".