В Україні хочуть монетизувати пільги на проїзд для певних категорій населення. Чиновники на місцях будуть самі визначати форму монетизації пільг, їх розміри і періодичність, залежно від можливостей місцевого бюджету.
У Міністерстві соціальної політики України вже розробили відповідний документ, який дозволить зрівняти права тих громадян, які живуть у великих містах і постійно користуються багатьма видами транспорту, і тими, хто живе в невеликих населених пунктах. Принаймні, так вважає заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко.
"Якщо ми говоримо про пільговиків, які проживають в Києві чи Харкові, вони мають право доступу як мінімум до чотирьох видів транспорту - міського, приміського, міжміського, тощо. Якщо такий пільговик працює, то він використовує це право на повну. З іншого боку, якщо людина проживає в сільській місцевості і, по суті, там приміський транспорт працює в режимі два або три рази на тиждень, то у такої людини в принципі немає доступу до інфраструктури ", - заявив заступник міністра.
Монетизація пільгового права на проїзд відбуватиметься незалежно від того, чи користується пільговик громадським транспортом чи ні.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Спроба монетизувати проїзд українців вже була зробив п'ятьма роками раніше. Закон про монетизацію пільг на проїзд був прийнятий ще в 2016 році. Однак втілити його в життя тоді так і не вдалося. Кабмін довго намагався знайти механізм, який задовольнив би всіх учасників ринку пасажирських перевезень, але так і не знайшов.
Можливо, в цьому році цей проект вийде реалізувати. Форма монетизації буде різною - як готівкові виплати, так і зарахування коштів на банківську карту, або карту для проїзду.
Пільги на проїзд пропонують компенсувати таким чином:
- особам, які отримують пенсію та державну соціальну допомогу, - шляхом перерахування коштів на поточні рахунки в банках або поштою;
- особам, які не отримують пенсії та державну соціальну допомогу, - шляхом перерахування грошових коштів на їх поточний рахунок в банку;
- одному з батьків дитини з інвалідністю або дітям (від шести років), які мають право на пільговий проїзд, - шляхом перерахування грошових коштів на їх поточний рахунок в банку.
Раніше повідомлялося, що в Києві подорожчав проїзд в деяких маршрутках через локдаун.