Українці заборгували мільярди гривень за газ і опалення: як розрахуватися з боргами напередодні опалювального сезону

Українці заборгували за комуналку 62,9 млрд грн напередодні старту опалювального сезону. Багато громадян ще не розрахувалися з торішніми боргами за газ та опалення, а вже скоро прийдуть нові платіжки.

Українці заборгували мільярди гривень за газ і опалення: як розрахуватися з боргами напередодні опалювального сезону - today.ua

У Державній службі статистики підрахували, що за поставку і розподіл газу українці мають боргів на суму 23,3 млрд грн, за тепло і гарячу воду - 19,5 млрд грн. Трохи менше суми боргу накопичилися за централізоване водопостачання і водовідведення - 6,6 млрд грн; за електроенергію - 6,8 млрд грн; за управління багатоквартирним будинком - 5,5 млрд грн; за звернення з побутовими відходами - 1,2 млрд грн.

Якщо загальну заборгованість поділити на кількість всій сімей в країні, вийде, що кожна з них винна за комуналку 4,2 тис. грн, а є і ті, чиї суми боргу перевищують 100 тис. грн.

Усе б нічого, але в Україні з боржниками обходяться суворо. Стягнення боргів за комуналку проходить за спрощеною процедурою. Суд може розглядати такі справи без присутності сторін. При цьому рішення буде прийнято не на користь боржника. Українці заборгували мільярди гривень за газ і опалення: як розрахуватися з боргами напередодні опалювального сезону Як покарання і в рахунок компенсації за борги по комуналці суд може постановити: заарештувати всі банківські рахунки боржника, заарештувати його автомобіль та інше майно; забрати меблі, одяг, техніку; продати майно на відкритих торгах в рахунок сплати боргів.

Крім того, на боржників накладається ряд обмежень, дія яких триває до моменту погашення боргу. Серед них - заборона на виїзд за кордон і укладення договорів купівлі-продажу у нотаріуса.

Раніше повідомлялося, хто і за яких умов може не платити за комунальні послуги.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com