Українці заборгували за комуналку 62,9 млрд грн напередодні старту опалювального сезону. Багато громадян ще не розрахувалися з торішніми боргами за газ та опалення, а вже скоро прийдуть нові платіжки.
У Державній службі статистики підрахували, що за поставку і розподіл газу українці мають боргів на суму 23,3 млрд грн, за тепло і гарячу воду - 19,5 млрд грн. Трохи менше суми боргу накопичилися за централізоване водопостачання і водовідведення - 6,6 млрд грн; за електроенергію - 6,8 млрд грн; за управління багатоквартирним будинком - 5,5 млрд грн; за звернення з побутовими відходами - 1,2 млрд грн.
Якщо загальну заборгованість поділити на кількість всій сімей в країні, вийде, що кожна з них винна за комуналку 4,2 тис. грн, а є і ті, чиї суми боргу перевищують 100 тис. грн.
Усе б нічого, але в Україні з боржниками обходяться суворо. Стягнення боргів за комуналку проходить за спрощеною процедурою. Суд може розглядати такі справи без присутності сторін. При цьому рішення буде прийнято не на користь боржника. Як покарання і в рахунок компенсації за борги по комуналці суд може постановити: заарештувати всі банківські рахунки боржника, заарештувати його автомобіль та інше майно; забрати меблі, одяг, техніку; продати майно на відкритих торгах в рахунок сплати боргів.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того, на боржників накладається ряд обмежень, дія яких триває до моменту погашення боргу. Серед них - заборона на виїзд за кордон і укладення договорів купівлі-продажу у нотаріуса.
Раніше повідомлялося, хто і за яких умов може не платити за комунальні послуги.