Українці почали використовувати в своїх оселях менше газу. У 2020 році споживачі спалили на 14% менше блакитного палива, ніж на рік раніше - 8,2 млрд кубометрів газу проти 9,5 млрд кубометрів.
Скорочення споживання газу дозволило заощадити державі 220 млн доларів. У Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України вважають, що різке скорочення споживання газу населенням свідчить про вплив різних програм підтримки цієї самої енергоефективності - «теплі кредити», Фонд енергоефективності, місцеві програми співфінансування тощо.
У 2020 році більше 110 000 українців скористалися "теплими кредитами" і стали інвестувати 1,04 млрд грн в енергоефективні заходи. Таким чином, в середньому людям вдалося заощадити близько 30% на оплаті газу.
В уряді сподіваються, що за допомогою програм енергоефективності в багатоквартирних будинках споживання газу вийде скоротити ще вдвічі. На сьогоднішній день "теплими кредитами" користуються в основному жителі приватного сектора, але невдовзі будуть спеціальні програми для жителів багатоповерхівок.
Популярні зараз
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
У результаті реалізації програми "теплих кредитів" сотні тисяч домогосподарств в Україні вже економлять на оплаті комунальних рахунків від 20% до 50% витрат. Скористатися державною програмою можна через Ощадбанк, Укргазбанк, Приватбанк або Укрексімбанк. Держава таким чином відшкодує вам частину витрат на утеплення стін, встановлення котла і енергозберігаючих вікон. Кредит видається на 3 роки. Річні відсотки нараховуються в кожному банку по-різному.
Раніше повідомлялося, що в травні українців переведуть на річні тарифи на газ, які будуть діяти до 30 квітня 2022 року.