Роботодавців в Україні почали штрафувати за виплати зарплат "в конвертах", але незважаючи на це люди не хочуть відмовлятися від "сірих" доходів. Кожен п'ятий громадянин країни працює неофіційно. Це дає йому право отримувати субсидію на оплату комуналки, при цьому не сплачуючи податки державі.
Українці частіше обирають гроші, ніж офіційне оформлення. Україна, на жаль, лідер в Європі за відсотком тіньової зайнятості (офіційно 40%). Тих, хто влаштований без трудової, - понад три мільйони громадян.
Виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Ганна Дерев'янко зазначає, що на сьогоднішній момент деякі співробітники не хочуть отримувати "білу зарплату", тому що якщо вони будуть таким чином її отримувати, то можуть втратити субсидії. Що стосується самих роботодавців, то роботодавець, який використовує незадекларовану працю, однозначно оптимізує свої витрати і вартість його робіт і послуг поза конкуренцією з роботодавцями, які працюють повністю "в білу". Уже місяць, як держава взялася за перевірки на підприємствах. За одного нелегального працівника роботодавець заплатить 60 000 гривен штрафу, за повторне порушення - 180 000 гривень. На сьогоднішній день в Україні понад 90% приватних компаній практикують, в тій чи іншій мірі, тіньову зайнятість.
Раніше повідомлялося, що держава хоче встановити повний контроль над субсидіями і соцвиплатами, перераховуючи громадянам гроші в національній цифрової валюті (Е-гривні). Таким чином, всі витрати можна буде проконтролювати до копійки, а люди в свою чергу зможу контролювати, на що і кому пішли ті чи інші бюджетні суми.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal