Українці платитимуть за опалення по-новому: перерахунок зроблять навіть власникам котлів та індивідуальних лічильників

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні зміняться правила розрахунку платіжок за опалення. Зміни стосуватимуться як мешканців багатоповерхівок з централізованим опаленням, так і власників індивідуального опалення. Тепер навіть ті споживачі, які не проживають у квартирі та не користуються опаленням, сплачуватимуть по рахункам.

Українці платитимуть за опалення по-новому: перерахунок зроблять навіть власникам котлів та індивідуальних лічильників - today.ua

Згідно з новими змінами до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (у редакції наказу Мінгромад від 28.12.2021 р. № 358), що набрала чинності 28 січня 2022 року, за спожиту теплову енергію, яка заходить у будинок, мають сплачувати усі співвласники багатоквартирного будинку.

Таким чином, усі мешканці, що проживають у будинку, мають оплачувати загальнобудинкові потреби на опалення. Сюди входять витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку, без врахування обсягу теплової енергії, витраченої на функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання, та обсягу теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів до приміщень з індивідуальним опаленням. Платити мешканцям доведеться також і за ізольвані та неізольовані стояки у квартирах.

Українці платитимуть за опалення по-новому: перерахунок зроблять навіть власникам котлів та індивідуальних лічильників

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Навіть ті співвласники, які встановили квартирні теплові лічильники, але, наприклад, не живуть у квартирі і не включають опалення, отримають донарахування  до норми. Тобто вони не заплатять "0".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Обсяг спожитої у багатоквартирному будинку теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення буде розраховуватись, як частка від загального обсягу споживання теплової енергії. Сума залежатиме від поверховості будинку: для 1-5 поверхової будівлі – 25%; для 6-10 поверхової будівлі – 20%; для будинку вище 10 поверхів – 15%.

Раніше стало відомо, на скільки відрізняється вартість опалення у хрущовках та нових будинках, так хто платить менше.