Українці платитимуть за газ по-новому: що зміниться у розрахунку платіжок громадянам

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні змінилася формула розрахунку газу у платіжках споживачів. Тепер споживання "блакитного палива" рахуватимуть в енергетичних одиницях, а не в одиницях об'єму. За відповідний законопроект народні депутати проголосували 2 листопада.

Українці платитимуть за газ по-новому: що зміниться у розрахунку платіжок громадянам - today.ua

Таким чином Україна перейшла на європейські стандарти обліку природного газу. Раніше виникали розбіжності через відмінності в європейській та українській системах - адміністративні труднощі під час оформлення імпортованого газу з Євросоюзу, а також закачування в газосховища в режимі митного складу. З цієї причини одиниці розрахунку газу уніфікували.

Тепер замість кубометрів у платіжках вказуватиметься кВт/година. Така система давно застосовується у більшості європейських країн. Українці платитимуть за газ по-новому: що зміниться у розрахунку платіжок громадянам Нововведення дозволить українцям легше змінювати постачальника газу. Тепер від них не будуть потрібні довідки від попередньої компанії, і зміна буде можлива навіть за наявності боргу.

Котельні ОСББ будуть прирівняні до підприємств теплокомуненерго (ТКЕ), і відповідно отримуватимуть газ за ціною 7,42 гривні, а регулятор НКРЕКУ матиме право регулювати тариф на газ для постачальника останньої надії (ПОН) - Нафтогазу.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У законопроекті наголошується, що облік природного газу в енергетичних одиницях (кВт/год) - об'єктивніший, оскільки так "забезпечується коректніше і справедливіше ціноутворення, полегшується складання енергетичного балансу підприємств і стає більш прозорим аналіз ефективності використання газу порівняно з іншими енергоносіями".

Раніше повідомлялося, що тарифи на доставку газу в Україні подорожчають вдвічі.