Українці платитимуть менше за електроенергію: як зміняться цифри у платіжках на фоні масових відключень

На фоні частих та масових відключень електроенергії в Україні навантаження на електромережу знизилося. У НКРЕКУ повідомили про зниження норм споживання електроенергії, завдяки чому українці отримають у квитанціях менші суми для сплати.

Українці платитимуть менше за електроенергію: як зміняться цифри у платіжках на фоні масових відключень - today.ua

Таким чином, чим довше у споживачів не буде світла, тим вище знижувальний коефіцієнт вони матимуть, і тим менше заплатять за електроенергію.

У Нацкомісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), пояснили, що за нинішніх умов виникають ситуації, коли людина технічно не може передати показання лічильника, але водночас обсяги її середньодобового споживання очікувано зменшуються.

Заради захисту прав споживачів було вирішено застосувати за відсутності фактичних показань лічильника знижуючий коефіцієнт споживання електроенергії щодо середньодобового обсягу споживання електричної енергії індивідуальним побутовим споживачам у розрахунковий місяць.

Українці платитимуть менше за електроенергію: як зміняться цифри у платіжках на фоні масових відключень

До 25 числа кожного поточного місяця в НКРЕКУ слід повідомляти про величину застосованого коефіцієнта зміни споживання електричної енергії під час розрахунку обсягів надходження до електричних мереж.

Якщо у вас в будинку встановлені багатотарифні лічильники, то економія електроенергії буде ще більшою. Перехід на різні енергозберігаючі прилади та обладнання дозволить зменшити світове споживання електроенергії ще на 10%.

Раніше повідомлялося, що в Україні відключатимуть електроенергію до кінця березня.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua