Today.ua

Українці не отримають гроші за зруйноване війною житло: які компенсації запропонує уряд

Тисячі українців за рік війни втратили своє житло. Народні депутати 23 лютого ухвалили закон, згідно з яким створюється державний реєстр пошкодженого та зруйнованого війною майна, а також встановлюється порядок компенсації за нього від держави. Відповідно до документу, гроші за пошкоджене майно потерпілим держава не виплачуватиме. Компенсація буде або у вигляді житлових сертифікатів або оплати ремонтних робіт.

За словами першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка, закон діятиме протягом трьох років після припинення або скасування військового стану Компенсації надаватимуться виключно за майно, пошкоджене/зруйноване з 24 лютого 2022 року та до кінця війни.

Під компенсацію не підпадають об'єкти, які на дату запровадження військового стану були на тимчасово окупованій території.

Громадяни зможуть отримати компенсації на відбудову пошкодженої житлової нерухомості:

Право на компенсацію отримають фізичні особи-громадяни України, які є власниками майна. Водночас на неї розраховувати не зможуть особи із списків санкцій; громадяни із судимістю за скоєння злочинів проти основ національної безпеки та їх спадкоємці.

Згідно з процедурою компенсації, власники знищених квартир та інших житлових приміщень отримають житловий сертифікат. Це документ, що підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири чи іншого житлового приміщення обсягом певної грошової суми.

А ось у власників приватних будинків буде вибір: отримати житловий сертифікат на покупку квартири чи будинку, або отримати гроші на ремонтні роботи, які перераховуватимуть на рахунок із спеціальним режимом використання виключно на будівництво.

Подати заяву на компенсацію за знищене житлове майно можна під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення. До заяви необхідно буде додати копію документа, що підтверджує право власності або придбання нерухомості та, за наявності, матеріали фото- та відеофіксації до або після знищення.

Раніше повідомлялося, що ветерани війни з інвалідністю І-ІІ групи можуть подавати заявки на виплату грошової допомоги від Червоного Хреста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ