Українці навесні отримають нові платіжки за газ: що зміниться для споживачів

Автор: Лобанова Єлизавета

Вже з травня українцям почнуть надходити платіжки за газ нового зразка. Замість звичних кубометрів газ почнуть вимірювати у нових енергетичних одиницях. Оператори газотранспортної системи вирішили, що облік газу в кіловат-годинах буде зручнішим для споживачів.

Українці навесні отримають нові платіжки за газ: що зміниться для споживачів  - today.ua

Таким чином, українці сплачуватимуть конкретно за обсяг отриманої енергії, а не за переданий газ, заявили представники оператора ГТС України.

При цьому міняти газові лічильники споживачам не потрібно. Переводити кількість спожитого газу в кіловат-годинни будуть не споживачі, а газовий оператор. Як і раніше, українцям потрібно буде щомісяця передавати показання лічильника у кубометрах, а ціна у квитанції буде виставлена за енергетичну одиницю. Нові одиниці виміру з'являться у платіжках вже з 1 травня. Українці навесні отримають нові платіжки за газ: що зміниться для споживачів Облік газу в кіловат-годинах дозволить споживачам платити лише за отриману кількість енергії. По-друге, буде простіше підрахувати, чим вигідніше опалювати будинок — газом чи електрикою, оскільки з травня одиниця виміру буде однакова.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Україна в такий спосіб переходить на європейські стандарти обліку природного газу. Раніше виникали розбіжності через відмінності в європейській та українській системах - адміністративні труднощі при оформленні імпортованого газу з Євросоюзу, а також закачування в газосховища в режимі митного складу. Тепер у всіх все буде ідентично.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Нагадаємо, в яких випадках українці можуть не платити за доставку газу.