Для призначення пенсії за віком людині потрібно мати достатній страховий стаж. Та іноді у людей виникають обставини коли стажу не вистачає, а змоги продовжувати трудову діяльність немає. Українці поцікавились, чи є вихід з такої скрутної ситуації. Виявилось що заробити право на пенсію для українців, які не працюють, можуть їхні родичі або навіть друзі.
Про можливість сплати страхового внеску за інших осіб пише видання hvylya з посиланням на ПФУ.
Наразі для виходу на пенсію за віком у 60 років людині потрібно мати щонайменше 30 років страхового стажу. Для призначення пенсії у 63 роки необхідно 20-30 років стажу. В 65 років громадяни України можуть вийти не пенсію при наявності не менше 15 років стажу. Іноді трапляються ситуації коли людина за тих чи інших обставин працювати не може, і, відповідно, не може й отримати потрібний стаж.
Співробітники ПФУ зазначили, що за людину, яка втратила роботу і не може набути потрібного для пенсії стажу, внески можуть робити родичі або друзі. Така можливість повністю урегульована законодавчою базою та є не тільки теоретичною, а й реалізується практично.
Для того щоб розпочати сплачувати страхові внески за іншу особу, потрібно відвідати веб-сервіс ПФУ та заповнити електронну форму. Це можна зробити у будь який зручний для людини час.
Спочатку потрібно перейти на веб-сервіс електронних послуг ПФУ за адресою: www.portal.pfu.gov.ua.
Далі переходимо у розділ "Договір на добровільну участь" та заповнюємо запропоновану форму необхідними даними. Після цього з'явиться можливість сплачувати внески.
Сума та періодичність внесків визначається платником самостійно. Проте слід зазначити, що для зарахування повноцінного місяця страхового стажу розмір внеску не може бути нижчим за 1474 гривень, що наразі відповідає 22% від мінімальної заробітної плати. Звичайно, що зі зростанням мінімалки зростатиме й розмір необхідного страхового внеску. Сплата такого внеску буде зарахована як додатковий місяць до страхового стажу.
Нагадаємо, деяким українцям виплачуватимуть пенсії незалежно від наявності страхового стажу. Йдеться не про інвалідів, а також не про тих, кому призначають пенсію на пільгових умовах. Це стосується членів сімей українців, які зникли безвісти.