В кінці опалювального сезону саме час підрахувати борги за комуналку, які накопичилися в українців за останні півроку. Зима в Україні була достатньо холодною, тому споживання опалення зросло на 6%. Лише у Києві борги за тепло і гарячу воду досягли 4,4 млрд грн. Розрахуватися з боргами громадянам радять до завершення локдауна, щоб не платити відсотки.
Уклавши угоду про реструктуризацію боргу під час карантину, клієнт-боржник заощаджує певну суму на оплаті пені та майбутніх судових і виконавчих внесків.
В "Київтеплоенерго" пояснили боржникам, що у разі несвоєчасних розрахунків за надані послуги, вони повинні сплатити пеню — не вище 0,01% від суми боргу за кожен день прострочки. Але під час карантину і протягом 30 днів після його скасування Верховна Рада заборонила штрафувати споживачів за несвоєчасну оплату комунальних послуг. Про це йдеться в законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)».
Тому до завершення карантину у боржників є унікальна можливість погасити всі свої борги без додаткових витрат. В інакшому випадку справа дійде до суду, і після завершення карантину з них стягнуть не лише борги, але й можуть заарештувати майно.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Під час карантину боржникам за комуналку потрібно укласти угоду про реструктуризацію боргу з кожним підприємством-надавачем житлово-комунальних послуг. Зробити це можна дистанційно. Тоді борг дозволять гасити частинами, протягом певного періоду часу, а не сплачувати всю сумму за раз. Погасити у розстрочку можна борги за утримання житла; гаряче та холодне водопостачання; опалення; газопостачання; послуги водовідведення; електроенергію;
вивезення побутового сміття.
Загальна сума місячних платежів, що вносяться на оплату поточних рахунків і платежів з погашення реструктуризованої заборгованості, не повинна перевищувати 25% сукупного доходу всіх членів сім’ї, а для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги — 20%. Заборгованість гаситься протягом 60 місяців. Проте якщо сімейного бюджету не вистачає на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору продовжується до повного її погашення.
Раніше стало відомо, як будуть відключати від електропостачання тих, хто не платить за електрику.