Українці можуть потрапити в халепу з працевлаштуванням у Польщі: як цього уникнути

Автор: Марченко Любов

З початком війни в Україні чимало громадян виїхало за кордон. Найбільше українців прийняла сусідня Польща. Але поступово фінансові ресурси, призначені для допомоги біженцям, вичерпуються і перед багатьма постає питання працевлаштування в Польщі. Однак і там, на території ЄС, можна потрапити в халепу з пошуком роботи, якщо не дотримуватись певних правил.

Українці можуть потрапити в халепу з працевлаштуванням у Польщі: як цього уникнути - today.ua

У прес-службі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України дали поради щодо працевлаштування у Польщі.

Отож, співвітчизники які виїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, мають право там на цілком легальне працевлаштування. Якщо роботодавець погодився вас працевлаштувати, то усі формальності з оформлення нового працівника покладаються на нього. Він зобов'язаний надати відомості щодо вашого найму на вакантне місце у повітовий центр зайнятості. На цю процедуру відведено 14-денний термін із дня вашого працевлаштування.

Для працевлаштування в Польщі слід використовувати надійні сервіси пошуку роботи, де надаються пропозиції, зареєстровані у повітовому бюро праці. Якщо ви користуєтесь смартфоном, то у пригоді може стати додаток ePraca. Але якщо такої змоги немає, то найкращим варіантом буде безпосереднє звернення у найближче бюро зайнятості.

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Українці можуть потрапити в халепу з працевлаштуванням у Польщі: як цього уникнути

Ще одним варіантом може бути звернення в інформаційно-консультаційний центр служби зайнятості "Зелена лінія" на сайті (https://zielonalinia.gov.pl/) або ж за телефоном 195-24.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для успішного працевлаштування слід дотримуватись декількох правил:

  1. Підписання письмового договору з роботодавцем є обов'язковим, а його відсутність суперечить польському законодавству.
  2. Перед підписанням договору необхідно ретельно ознайомитись зі всіма його пунктами.
  3. Якщо роботодавець порушує ваші права, то слід звернутися до Національної інспекції праці.

Нагадаємо, у Чехії зафіксували найнижчий рівень безробіття серед країн Європи. У листопаді він становив 3,3%. Стало відомо, на яку роботу можуть там розраховувати українські біженці без знання мови, та які зарплати їм пропонують.