Пенсіонери, які були змушені переїхати за кордон, матимуть змогу продовжувати отримувати пенсії на новому місці проживання. Перш ніж переоформлювати пенсійні виплати, потрібно дізнатися, чи уклала країна, де знаходиться пенсіонер, міжнародну угоду з Україною, в якій визначено умови пенсійного забезпечення за територіальним принципом, або за пропорційним принципом.
Територіальний принцип передбачає, що усі витрати на виплату пенсій здійснює держава, в якій проживає одержувач. Такі правила діють у країнах СНД: Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові, а також у Монголії, Румунії, Угорщині.
За пропорційним принципом кожна сторона призначає та виплачує пенсію за відповідний страховий (трудовий) стаж, набутий на території держави цієї сторони. Ця вимога діє у Болгарії, Естонії, Іспанії, Латвії, Литві, Словаччині, Чехії, Португалії та Польщі.
У разі переїзду пенсіонера на постійне проживання у ці країни виплачувати пенсію йому продовжує Пенсійний фонд України. Якщо громадяни раніше працювали за кордоном і вирішили повернутися до України, то їм необхідно звернутися до територіальних органів Пенсійного фонду України і відповідно частина пенсії буде призначена тією державою, де придбано страховий стаж та з якою укладено двосторонній міжнародний договір за законодавством цієї держави, та виплачуватиметься нею. Іншу частину пенсії – за український страховий стаж – призначає територіальний орган Пенсійного фонду України за законодавством України та виплачується ним.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше повідомлялося, чи можуть родичі пенсіонера, який змінив місце проживання, перевести його виплати на банківську картку.