Українці можуть отримати по 100 тис. грн: кому виплатять допомогу

Звільнені з російського полону українці матимуть змогу отримати по 100 тисяч гривень державної допомоги. Нещодавно ще 235 громадян повернулися додому живими. Про це повідомили у Мінінтеграції.

Українці можуть отримати по 100 тис. грн: кому виплатять допомогу - today.ua

Також по 100 000 грн отримає ще 301 родина українців, які наразі незаконно позбавлені волі Росією. Міністерство перерахує їм кошти після отримання заяв та необхідних документів.

Наголошується, що факти позбавлення громадян волі внаслідок збройної агресії проти України встановила відповідна комісія при Мінреінтеграції 30 травня.

Також комісія визнала 89 осіб, які подали заяви та відповідні документи, членами сімей полонених.

Українці можуть отримати по 100 тис. грн: кому виплатять допомогу

За законом, за полоненими військовослужбовцями зберігаються виплати у розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Виплата грошового забезпечення та додаткової винагороди здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон членам його сім'ї.

Після звільнення полонений отримує одноразову грошову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень. Він також має право на щорічну допомогу у розмірі 100 тисяч гривень за кожний рік перебування у місцях несвободи.

Під час перебування у полоні щорічну допомогу може отримувати один із членів його сім'ї – за кожний рік полону.

Раніше повідомлялося, що українки з дітьми віком до 16 років можуть отримати нову гуманітарну допомогу.

ДЖЕРЕЛОdengi.ua