Українці можуть отримати компенсації від мобільних операторів через відсутність зв'язку: що відомо

Автор: Лобанова Єлизавета

Відсутність мобільного зв'язку та інтернету через аварійне відключення електроенергії є форс-мажорною ситуацією. Абоненти мають право на відшкодування збитків у свого мобільного оператора, якщо вони не отримували оплачені послуги належним чином за обставин, які від них не залежать. Як саме можна отримати компенсацію, розповіли адвокати.

Українці можуть отримати компенсації від мобільних операторів через відсутність зв'язку: що відомо - today.ua

Згідно з листом Торгово-промислової палати України N 2024, оператори мобільного зв’язку не несуть відповідальності за ненадання послуг внаслідок дії перередбачених ними обставин. Російські ракетні удари по енергетичній інфраструктурі є виключно форс-мажорними обставинами, і оператор не несе відповідальність за якість послуг у такій ситуації. Але абоненти у свою чергу мають право подати заявку на повернення коштів за неотримані послуги.

Українці можуть отримати компенсації від мобільних операторів через відсутність зв'язку: що відомо

Якщо послуга не може бути надана через обставини непереборної сили, абонент може не оплачувати ненадану послугу. Мобільний оператор зі своєї сторони зобов’язаний стягувати з користувача абонентську плату, але не всю вартість, а лише за надані послуги. Наприклад, якщо ви маєте доступ до Інтернету лише 6 годин за цілий день, з вас буде стягнено плату за ці години. При цьому абоненти мають повне право вимагати часткового повернення коштів.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо мобільний оператор не захоче йти на зустріч абонентам, то українці мають право подати до суду та вимагати повернення частини грошей за ненадані їм послуги, або надані не в повному обсязі, а також певну компенсацію.

Раніше мобільний оператор Київстар повідомив, як масовані ракетні обстріли вплинуть на мобільний зв'язок в Україні.