Українці мають сплатити до бюджету податки на соцвиплати, отримані за кордоном

Автор: Марченко Любов

Українські біженці мають сплатити податки на соцвиплати, отримані ними за кордоном. Причому, не в тій країні, де їм виплатили допомогу, а дома, в Україні. Водночас допомога, отримана внутрішнім переселенцям від українського уряду, не оподатковується.

Українці мають сплатити до бюджету податки на соцвиплати, отримані за кордоном - today.ua

Українці, які отримували соцдопомогу за кордоном від урядів інших країн, мають дома відзвітувати про розмір цих виплат і сплатити з них податки. Про це розповів виданню mind.ua адвокат ADER HABER Станіслав Карпов.

Всі гроші, отримані українцями за кордоном, вважаються їхнім доходом. А отже вони підлягають оподаткуванню. Громадяни мають їх задекларувати до 1 травня 2023 року, а до 1 серпня 2023 мусять сплати з них податки: 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Таким чином, вони мають віддати у бюджет 19,5% або майже п'яту частину тієї соцдопомоги, яку отримали за кордоном, каже юрист.

Водночас, та допомога, яка була виплачена і виплачується в Україні внутрішньо переміщеним особам за програмою єПідтримка, не підлягає оподаткуванню.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Стосовно виплат за програмою єПідтримка Державна податкова служба України роз’яснювала, що такі виплати не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором", - розтлумачив Станіслав Карпов.

Така ситуація виглядає абсурдною. І ті, і інші виплати мають статус соціальної допомоги. Але виходить, що з одного виду цієї допомоги люди мають сплатити податки. Причому з тієї допомоги, яку їм давала інша держава, а не Україна.

Українці мають сплатити до бюджету податки на соцвиплати, отримані за кордоном

"Саме абсурдність такої ситуації дає надію, що до кінця року вона буде вирішена шляхом внесення відповідних змін до податкового законодавства", - припускає адвокат.

Втім, навіть якщо ніяких змін до закону не буде внесено, навряд чи українців змусять платити податки на соцвиплати, отримані ними за кордоном.

На те є кілька причин

По-перше, проконтролювати отримання цих грошей доволі непросто. Адже на сьогодні в України немає автоматичного обміну податковою інформацією з іноземними країнами. Такий механізм має вступити в дію лише в 2024 році. А отже, Україна зможе отримати податкову інформацію лише за 2023 рік, а не за 2022.

По-друге, багатьом українцям за кордоном соцдопомогу виплачували готівкою. А проконтролювати рух готівкових коштів тим більше не можливо.

І по-третє, якщо такі факти матимуть місце, то це набуде негативного розголосу на всю Європу. А нашій владі цього аж ніяк не треба.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, можна майже з упевненістю сказати, що влада щось придумає, аби українцям не довелося платити податки на соцдопомогу, отриману за кордоном. Або, принаймні – заплющить очі на те, що ніхто цих податків на платить. І все ж, якщо дотримуватись букви закону, то вони мають бути сплачені.

Нагадаємо, українці, які знайшли собі притулок у Польщі та в інших країнах, муситимуть сплатити податки в країні перебування, якщо вони працюють.

Головне