Українці активно розкуповують земельні ділянки під Києвом: озвучений діапазон цін в економ і преміум сегментах

Попит на земельні ділянки під індивідуальне будівництво стрімко зростає, відповідно, зростають і ціни на землю під забудову. Покупці найчастіше розглядають ділянки економ і преміум сегментів, розташованих в околицях столиці.

Українці активно розкуповують земельні ділянки під Києвом: озвучений діапазон цін в економ і преміум сегментах - today.ua

Розкид цін на ділянки колосальний. Вартість варіюється від $500 за сотку на ділянки економ-категорії до $50 000 за сотку в преміум-класі. За 2021 рік у радіусі 20 кілометрів від столиці ціна на землю під забудову вже виросла на 15-18%.

Економ-сегмент земельних ділянок розглядають покупці, які планують будувати будинок самостійно і хочуть трохи заощадити на землі. Вони обирають ділянки розташовані переважно в селах без хороших під'їзних шляхів, адже їх вартість наймінімальніша.

Багато котеджів будуються на масивах землі від двох-трьох гектар, які забудовники нарізають на ділянки 8-10-15-25 соток, і продають за різними цінами. Найбільшим попитом користуються ділянки площею близько 10-15 соток з підведеними комунікаціями і розташовані поруч з зонами відпочинку (лісом або водоймою).

У котеджних містечках, які продають ділянки під будівництво, вартість землі за рік сильно зросла, і на сьогоднішній день становить від $3000 до $5000 за сотку. Для будівництва будинків преміум-сегмента пропонуються ділянки від 50 соток до 1 га і вище.

На думку експертів, вже до кінця 2021 року вартість землі під забудову повинна досягти пікових значень, а в першій половині 2022 року знову стабілізується.

Раніше українцям назвали причину, по якій землю краще здавати в оренду, ніж продавати.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua