Понад півмільйона українців за період війни переїхати у західні регіони країни. Переселенці вимушені арендувати житло за немалі гроші, і є навіть ті, хто готовий у воєнний час придбати будинок чи квартиру подалі від міста, десь у горах. Близько 3% біженців зі сходу та центру України зацікавлені у придбанні житла в одній із західних областей, тому ціни на ринку нерухомості почали рости.
Найбільший інтерес покупців представляє нерухомість у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді, Мукачево, де наразі відносно безпечно перебувати. Ніхто не знає, скільки продовжуватиметься війна, тому люди, у яких є гроші, готові витратити їх на нове житло.
За словами експертів з нерухомості, ціни на одно- та двокімнатні квартири у західних регіонах виростуть приблизно на 3-7%. При цьому, ріелтори не радять власникам житла на Закарпатті продавати свою нерухомість. Угоди купівлі-продажу у період воєнного стану укладати дуже ризиковано, оскільки Держреєстр майнових прав та нерухомості зараз не працює. Тобто договори, підписані в цей період, є незахищеними.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того, відповідно до ст. 233 Цивільного кодексу України, будь-яка операція з нерухомістю, проведена під-час війни, може бути згодом визнана недійсною. Тож із придбанням житла громадянам радять зачекати принаймні до закінчення війни.
Краще приберегти свої заощадження на післявоєнний час, адже ринок почне відновлюватися і пропозицій буде чимало, та і ціни, можливо, впадуть, бо далеко не у всіх буде можливість купувати нерухомість.
Раніше повідомлялося, на скільки подорожчало житло на Закарпатті у воєнний час, та що загрожує місцевим за необґрунтоване підвищення цін.