Зарплата суддів залишитися недоторканою. Прийняті депутатами правки до закону, що стосуються обмеження зарплат держслужбовців і топ-менеджерів державних підприємств, суддів не стосується. Отже, у служителів Феміди немає причин для занепокоєння.
На цьому наголосив народний депутат Роман Бабій.
Причиною для занепокоєння в суддівському корпусі стали ухвалені зміни до закону, якими передбачено обмеження зарплат державних службовців і керівників державних підприємств десятьма мінімальними зарплатами. Іншими словами, на час війни їхня максимальна зарплата становитиме 67 000 гривень. А всі недоплачені їм гроші підуть на 30-тисячні доплати військовослужбовцям, які Рада вирішила повернути.
Новий закон викликав найбільше занепокоєння у суддів. Адже в багатьох із них місячна винагорода значно вища за ці скромні 67 тисяч. Але їхнє занепокоєння марне: суддів скорочення зарплат не торкнеться, заспокоїв депутат.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Говорили про це сьогодні на комітеті і дійшли до одностайного висновку. Суть роз’яснення узгоджена, а його остаточний мотивований текст буде затверджений на найближчому засіданні комітету", - пообіцяв Роман Бабій.
Ухвалені зміни до закону не можуть вплинути на виплату винагороди суддям, оскільки в законі "Про судоустрій і статус суддів" та в законі "Про Конституційний Суд" чітко сказано, що питання, які стосуються винагороди за працю суддів регламентуються виключно цими двома законами. А отже, для того щоб змінити оплату їхньої праці, треба насамперед внести зміни до цих законів.
Другий момент – із області казуїстики. В прийнятій депутатами поправці до закону йдеться лише про заробітну плату і грошове забезпечення і жодного слова немає про "суддівську винагороду".
І нарешті, зменшення суддівської винагороди – це ніщо інше, як наступ на незалежність вітчизняної судової системи. Від цього, до речі, неодноразово застерігав Конституційний Суд.
Очевидно із зарплатою в 67 тисяч українському правосуддю важко залишатися незалежним. Отож, аби не вводити суддів у спокусу, Верховна Рада вирішила залишити їхні винагороди недоторканими.
До речі, українським суддям не завадило би пам'ятати, що зараз з'явився ChatGPT, який орієнтується в законодавстві не гірше за них, і в об'єктивності їм також не поступиться. До того ж, у нього не болить голова, він не спить, не натякає на підвищення зарплати і готовий взагалі день і ніч працювати задурно.