Українським пенсіонерам уріжуть пенсії на 10%

Розмір пенсій в Україні з кожним роком буде зменшуватися, і це вже не секрет для тих громадян, хто ще не вийшов на пенсію. Замість 30% від зарплати на заслуженому відпочинку вже через рік можна буде отримувати лише 20%. Надалі відсоток виплат буде знижуватися.

Українським пенсіонерам уріжуть пенсії на 10% - today.ua

На сьогоднішній день при офіційній зарплаті 10 тис. грн можна розраховувати на пенсію в розмірі 3 тис. грн. За словами міністра Мінсоцполітики Марини Лазебної, через рік при зарплаті 10 тис. грн пенсія становитиме вже 2 тис. грн. І це при самому оптимістичному сценарії. Адже в парламенті вже не виключають, що пенсій незабаром може зовсім не бути.

Дефіцит Пенсійного фонду зростає з кожним роком, адже ринок праці частково знаходиться в тіні і все більший відсоток українців отримує зарплати у конвертах. Уряд може або боротися з тінню, або не робити нічого. Українським пенсіонерам уріжуть пенсії на 10% Ще в недалекому 2017 році українцям за кожен відпрацьований рік нараховували 1,5% пенсії від розрахункового заробітку. Уже чотири роки замість 1,5% нараховують лише 1%.

Ситуація змінилася через скорочення кількості працюючих громадян та збільшення відсотка пенсіонерів, а також через високий відсоток неофіційно працевлаштованих громадян, які не платять податки до Пенсійного фонду. Відповідно, поповнювати його нізвідки.

Раніше повідомлялося, що мільйон українських пенсіонерів з 1 жовтня почнуть отримувати доплати до пенсії в розмірі 400 гривень.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com