Українським пенсіонерам розповіли, хто може отримати додаткові 50 гривень до пенсії

Українські пенсіонери, які потребують стороннього догляду, мають право на отримання надбавки до пенсій в розмірі 50 гривень. Про це повідомляє "Пенсійний кур'єр".

Українським пенсіонерам розповіли, хто може отримати додаткові 50 гривень до пенсії - today.ua

До даної категорії одержувачів належать чотири категорії громадян:

  • люди, які мають інвалідність I групи;
  • самотні люди, які мають інвалідність II групи, потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку;
  • самотні люди, які мають інвалідність III групи і досягли пенсійного віку;
  • самотні одержувачі пенсій за віком та за вислугу років, які потребують постійного стороннього догляду, та які отримують пенсію відповідно до законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім осіб, які отримують державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю").

Українським пенсіонерам розповіли, хто може отримати додаткові 50 гривень до пенсії Розмір пенсії по інвалідності залежить від ряду факторів. На розмір суми виплат впливає як категорія інвалідності, так і страховий стаж, а також вік і те, коли була втрачена працездатність - до, під час працевлаштування або по його закінченні.

При призначенні інвалідності по досягненню громадянином пенсійного віку пенсія оформляється, якщо у нього є страховий стаж терміном 15 років. Якщо стажу бракує, то призначається соціальна допомога розміром в прожитковий мінімум (1854 грн) для громадян, які втратили працездатність.

Раніше повідомлялося, що мільйон українських пенсіонерів з 1 жовтня почали отримувати доплати до пенсії в розмірі 400 гривень.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua