Українським біженцям у Польщі все частіше відмовляють у виплатах від Управління соціального страхування (ZUS). Йдеться про допомогу на дітей віком до 18 років по 500 злотих щомісяця за програмою "500+". Іноді управління соціального страхування відмовляє українцям у виплатах. Як відомо, рішення Управління можна оскаржити, звернувшись до суду.
Якщо за заявкою на виплати біженці отримали відмову, таке рішення можна оскаржити. Потрібно написати апеляційну скаргу відповідно до приписів у Цивільному кодексі Польщі.
Коли апеляцію буде розглянуто, її буде направлено до суду, який винесе рішення по цій справі, і біженцю можуть поновити виплати. Оскаржити рішення ZUS можна протягом 30 днів з моменту отримання відповіді на запит.
У заявці потрібно обґрунтувати, чому ви впевнені, що вам помилково відмовили у виплатах. Наприклад, що були допущені помилки під час розгляду справи (наприклад, ігнорування медичного стану, проведення медогляду у лікаря іншої спеціальності тощо). Щоб залучити свідків, потрібно вказати це в апеляції та попросити дозволу свідків на слухання у судовому порядку.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зразок заяви до суду можна переглянути за посиланням.
Подібні апеляції від біженців розглядає окружний суд. Надіслати лист-скаргу на адресу суду потрібно до ZUS, який виніс спочатку рішення. Подати скаргу необхідно письмово особисто до реєстраційного бюро ZUS або надіслати рекомендованим листом.
Подання апеляції безкоштовне – судовий збір платити не потрібно.
Після подання апеляції суд може винести одне з рішень:
- відхилити вашу заявку, якщо там визнають скаргу необґрунтованою;
- погодити апеляцію, якщо визнає рішення ZUS повністю неправильним;
- частково узгодити апеляцію, якщо рішення ZUS було частково неправильним;
- відхилити рішення ZUS та зобов'язати сторони по-новому розглянути справу (таке рішення можливе, якщо під час розгляду справи закладено нові принципи).
Рішення суду можна оскаржити, подавши апеляцію протягом 14 днів із моменту отримання відповіді.
Раніше повідомлялося, коли українським біженцям у Польщі введуть плату за проживання.