Українським біженцям у Польщі скасують оплату за проживання та заморозять соцвиплати: які ще зміни набудуть чинності з 1 січня

Автор: Лобанова Єлизавета

У Польщі змінили правила перебування для українських біженців. Зокрема їм перестануть надавати безкоштовне житло, а також обмежать отримання соцвиплат у разі виїзду з Польщі.

Українським біженцям у Польщі скасують оплату за проживання та заморозять соцвиплати: які ще зміни набудуть чинності з 1 січня - today.ua

Згідно з новими змінами, які ухвалив Польський Сейм, з 1 січня 2023 року українці зможуть розраховувати на безкоштовне проживання у місцях тимчасового розміщення лише протягом перших 120 днів з моменту першого приїзду до Польщі. Вже з березня 2023 року, вони платитимуть за проживання 50%, але не більше 40 злотих на добу.

З травня 2023 року українці зобов'язані будуть покривати 75% суми за своє проживання, але не більше 60 злотих на добу (500 грн). Ця вимога не торкнеться вразливих категорій громадян: осіб з інвалідністю, осіб пенсійного віку, вагітних, жінок із дітьми до року, жінок із трьома дітьми та більше. Такі біженці й надалі проживатимуть у Польщі безкоштовно.

Сейм ухвалив рішення, що українцям заморожуватимуть соціальну допомогу у разі виїзду з Польщі. Якщо перебування поза територією Польщі перевищить 30 днів, то громадяни України втратять статут біженця та право на виплати.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Українським біженцям у Польщі скасують оплату за проживання та заморозять соцвиплати: які ще зміни набудуть чинності з 1 січня

Також у Польщі тепер визнаватиметься електронний документ у додатку Diia.pl як документ на легальне перебування українських біженців. Цей документ разом із проїзним документом дасть право громадянину України багаторазово перетинати кордон без необхідності отримання візи.

Українські біженці з 2023 року тепер мають 30 днів, а не 90 як раніше, на отримання польського ідентифікаційного коду (PESEL).

Із закону Сейм Польщі прибрав положення про спрощений порядок отримання посвідки на тимчасове проживання у Польщі (до трьох років). Закон гарантує біженцям легальне перебування протягом 1,5 року, починаючи з 24 лютого цього року – до 24 серпня 2023 року.

З 1 квітня 2023 року українці матимуть змогу подавати документи на тимчасове проживання у Польщі, якщо вони тут працевлаштувалися або відкрили власний бізнес.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На сьогоднішній день у групових центрах тимчасового розміщення проживає близько 80 тис. громадян України. Усього з початку війни до Польщі переїхали 1,3 млн. українців.

Раніше повідомлялося, як швидко та надійно переказати гроші з Польщі в Україну.

Головне