Українських біженців у Чехії позбавлять безкоштовних послуг: що потрібно встигнути зробити до 2 серпня

Українських біженців у Чехії позбавили безкоштовного медичного страхування. Тепер до 2 серпня включно їм потрібно сплатити за нові медичні полюси та повідомити про це місцеву владу.

Українських біженців у Чехії позбавлять безкоштовних послуг: що потрібно встигнути зробити до 2 серпня - today.ua

Після початку війни та прибуття перших біженців з України влада Чехії автоматично оплачувала їхню медстраховку на рік. Проте у липні парламент скоротив термін дії медичних полюсів для українців до 150 днів.

Зміни торкнуться 215 тис. біженців, які до 25 липня були застраховані державою у Загальній медичній страховій компанії (VZP).

Проте, деяким категоріям українців чеська влада продовжить оплачувати медичну страховку. Йдеться про дітей до 18 років і людей похилого віку від 65 років, біженців з інвалідністю, безробітних громадян, зареєстрованих на біржі праці, студентів, батьків з дитиною до 7 років або з двома і більше дітьми віком до 15 років.

Всім іншим біженцям протягом наступних чотирьох днів потрібно повідомити попередню страхову компанію про те, ким покриватиметься їхнє медичне страхування далі. Звернутися до VZP з приводу нового страховика можна особисто у відділеннях або заповнивши онлайн форму. Для отримання страховки від держави біженцям необхідно надати документи, що підтверджують статус перебування в Чехії. Українських біженців у Чехії позбавлять безкоштовних послуг: що потрібно встигнути зробити до 2 серпня Як відомо, у червні деякі українські біженці в Чехії втратили гуманітарну допомогу у розмірі 5000 крон (200 євро).

Нагадаємо, куди можна влаштуватися в Чехії на підробіток цього літа, і скільки платять працівникам за неповний робочий день.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com