Українську землю дозволили виставляти на аукціони: аграріям повідомили правила продажу

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські аграрії мають право виставляти землі в оренду на аукціонах в рамках нового закону, підписаного Володимиро Зеленським 24 травня. Про це заявив міністр
аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час другого дня Всеукраїнського форуму "Україна.30.Земля".

Українську землю дозволили виставляти на аукціони: аграріям повідомили правила продажу - today.ua

Закон № 1423-ІХ по суті відкриває ринок землі в Україні. Розпоряджатися землею тепер будуть не кабінетні чиновники, а територіальні громади, а число покупців і продавців землі значно звужується.

Громади вже можуть розпочинати формувати повноцінну базу даних про всі земельні ділянки на своїй території, створювати картографічну основу всієї території громади, а також визначити функціональне призначення землі. На думку міністра, усі ці кроки дозволять громадам пропонувати бізнесу та інвесторам обирати найоптимальніше місце для своєї діяльності і стимулюватиме добросовісну конкуренцію.

Українську землю дозволили виставляти на аукціони: аграріям повідомили правила продажу

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

У рамках нового закону про землю громадам також потрібно регулярно проводити зустрічі з потенційними інвесторами, проводити нормативно-грошову оцінку земель та створити електронний архів землевпорядної документації, який має бути у відкритому доступі в Інтернеті.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вільні землі громади вже можуть виставляти в оренду на публічних та приватних земельних аукціонах. Найближчими днями президент Володимир Зеленський підпише ще один законопроєкт  № 2195, який це дозволяє. Процедура проведення земельних аукціонів описана в статті 137 Земельного кодексу, а на сайті Держгеокадастру потенційні інвестори можуть знайти інформацію про конкретну ділянку і проведені торги з відеозаписом.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні зміняться правила купівлі та продажу сільськогосподарських земель, які будуть діяти до 1 січня 2024 року.