Все більше українців з кожним роком їдуть на заробітки за кордон. В 2021 році трудова міграція побила всі рекорди. Тільки за перше півріччя 2021 року було видано понад 400 тис. робочих віз заробітчанам для поїздки в Польщу. Інші країни також набирають популярність серед наших співвітчизників, адже рівень зарплат там не зрівняється з українськими.
Заробітчан не зупиняє навіть карантин, і вони їдуть до Євросоюзу, не побоюючись коронавірусу. До того ж, в Європі трудові мігранти можуть отримати медичну страховку і лікуватися в разі необхідності безкоштовно. Українці в сьогоднішніх умовах обирають ті країни, де можна більше заробити, де стабільна внутрішня ситуація, і є якісь перспективи.
В Україні наразі серйозна нестача фахівців робітничих професій. У нас їм платять мало, через що ці люди змушені їхати туди, де їх працю цінують. Для того, щоб працювати за фахом в Європі, сантехніку, слюсарю чи електрику потрібно довести свою професійну спроможність і знати місцеву мову. Представникам робочих спеціальностей простіше влаштуватися за фахом, ніж юристам, бухгалтерам, менеджерам, медсестрам та іншим. Адже знання іноземної мови для людей цих професій має бути на рівень вище. Однак, рівень зарплат тих же медсестер в ЄС, не зрівняється з українськими зарплатами.
Якщо порівняти середні зарплати, то в Україні вона становить 14 тисяч гривень, в Польщі - 41,7 тисячі, в Німеччині - близько 130 тисяч гривень. Водії, сімейні лікарі та зварювальники в Польщі можуть заробляти близько 78 тисяч гривень, працюючи 5 робочих днів в тиждень по 7,5 години.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, Польща обіцяє великі преференції для українських заробітчан, які залишаться працювати надовго.