Українські міністри скоротили зарплати своїм заступникам

В Кабміні скоротили платню великому загону високих урядових посадовців. Відтепер стануть меншими зарплати заступників міністрів. Їм різко обмежили преміальні виплати.

Українські міністри скоротили зарплати своїм заступникам - today.ua

Таке рішення ухвалив уряд на своєму засіданні, розповів представник Уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зарплати перших заступників міністрів і решти заступників стануть значно нижчими. Міністри на своєму засіданні вирішили обмежити своїм підлеглим розмір премій, які додаються до посадового окладу. Премії обмежать 30 відсотками.

"Змінено критерії преміювання перших заступників міністрів і заступників міністрів та встановлено граничний розмір преміювання до 30 відсотків посадового окладу", - повідомив Тарас Мельничук.

Українські міністри скоротили зарплати своїм заступникам

Таким чином, зарплати заступників міністрів стануть значно нижчими. І, очевидно, вони тепер не отримуватимуть більше за своїх патронів. Адже нерідко так бувало, що заступники мали вищу зарплату, ніж самі міністри.

Загалом же зарплата чиновників викликає в українців немало запитань. Особливо, що стосується виплат на місцях. Незважаючи на війну, деякі державні посадовці районної ланки або в ОТГ не цураються високих виплат. Вони призначають собі високі премії, які нерідко у кілька разів перевищують їхню номінальну зарплату. У деяких випадках номінальна зарплата становить лише 10-20% у місячній виплаті чиновника. А решта складається з доплат і премій.

Той факт, що система оплати праці держслужбовців справді надто заплутана і мутна, визнають уже навіть в Національному агентстві України з питань державної служби. Очевидно її треба змінювати докорінно. Але, звісно, не під час війни.

А тим часом, зарплати простих українців за період війни зменшились на 30-40%.

ДЖЕРЕЛОsud.ua