За період війни з України за кордон виїхало понад 3 млн громадян. Більшість із них осіли у сусідніх Польщі, Словаччині та Чехії. У кожній із цих країн статус біженця передбачає свої умови життя.
З 21 березня у Чехії почав діяти спеціальний закон, який регулює надання віз, працевлаштування, соціального забезпечення, доступу до медичного обслуговування чи освіти українських біженців.
За словами міністра внутрішніх справ Віта Ракушана, до Чехії прибуло близько 300 000 українців, половина з яких – діти. Міністерство внутрішніх справ уже видало понад 200 тисяч віз.
Іноземцям із країн, що не входять до ЄС, у Чехії зазвичай потрібне працевлаштування та дозволи на роботу. За новим законом біженці з України з візою мають такий самий статус, як і іммігранти з постійною посвідкою на проживання. Їм не потрібно звертатися за дозволом. Українці можуть шукати роботу і працювати на території країни без отримання спеціального дозволу нарівні з чехами.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Біженці з України також зможуть зареєструватися в Чехії як безробітні. Місцеві бюро з працевлаштування нададуть їм консультації, а також фахову перепідготовку та допоможе у пошуку роботи.
Протягом першого місяця проживання у країні переселенці мають право отримати допомогу у розмірі 5000 крон для забезпечення своїх потреб.
Крім того, Райффайзен банк Аваль у Чеській Республіці пропонує українцям відкрити рахунок та отримати грошову допомогу у розмірі 2 500 чеських крон (приблизно 3 265 гривень).
Щоб скористатися матеріальною допомогою, необхідно відкрити карту в цій фінустанові і подати заявку в Бюро праці Чеської Республіки.
Раніше повідомлялося, що Канада почала приймати біженців з України, але є деякі умови.