Українські біженці за кордоном скаржаться на великі комісії: які банки підвищили ліміти на зняття готівки

Українським біженцям за кордоном з кожним днем стає все невигідніше розраховуватися картами ПриватБанку, Ощадбанку та інших вітчизняних банків. Фінустанови підвищили комісії за конвертацію та зняття готівки, чим клієнти дуже обурені.

Українські біженці за кордоном скаржаться на великі комісії: які банки підвищили ліміти на зняття готівки - today.ua

Так, українці, які під час війни виїхали за кордон, продовжують знімати гроші з карток українських банків. На сайті Мінфіну багато хто скаржиться на те, що з кожним місяцем комісія за зняття готівки зростає.

Кожен банк має свої тарифи на зняття готівки. Наприклад, в Ощадбанку зняття готівки у банкоматі іноземного банку тарифікується у розмірі 1,5%+ 35 грн (плюс комісія 1% за конвертацію валюти). Під час зняття великих сум 10% від суми може блокуватися на випадок валютних коливань. Таким чином, банк попереджає про виникнення несанкціонованого овердрафту. Після завершення обробки операції кошти розблоковуються.

Клієнтка Ощадбанку поскаржилася, що минулого місяця знімала у банкоматі 500 євро та комісія була 466 грн, а нещодавно за операцію взяли 1999 грн. Українські біженці за кордоном скаржаться на великі комісії: які банки підвищили ліміти на зняття готівки Ще один клієнт розповів, що з пенсійної картки його батька в Ощадбанку в Італії зняли комісію 16 євро. Українські біженці за кордоном скаржаться на великі комісії: які банки підвищили ліміти на зняття готівки Українцям набагато вигідніше відкривати карти місцевих банків та перераховувати гроші на них, або розраховуватися безконтактним шляхом, не знімаючи готівку. Адже за будь-які операції з грошима знімається комісія.

Раніше повідомляли, що банки підвищують курс долара на картах для українців, які розраховуються за кордоном.