У Чехії з початку війни знайшли собі роботу понад 100 тисяч українських біженців. У Румунії працевлаштувалися 2000 біженців, але більшість тих, хто прибув до цієї країни, не планували шукати тут роботу. Ким же працюють українці у цих країнах, йдеться у звіті Міграційної платформи EWL.
Для українців в Європі діє спрощена форма працевлаштування. Зі статусом тимчасового захисту вони можуть працювати нарівні з місцевими жителями. Прожити на лише соціальну допомогу досить складно, а якщо потрібно орендувати житло, то й неможливо. Тому українці шукають хоч якусь роботу, часто з частковою зайнятістю, але щоб заробляти собі на життя, поки вони не можуть повернутися до України.
Робота в Чехії
Чехія залишається однією з головних країн трудової міграції громадян України, звісно після Польщі. Понад 101 тис. українських біженців знайшли собі тут роботу. У країні практично немає безробіття, і вакансій вистачає на всіх. Українські біженці в Чехії заробляють у середньому 770–1250 євро на місяць (28–45 тис. грн). Найпростіше працевлаштуватися на підприємства машинобудівної та автомобільної галузі. Знання чеської мови від біженців на такій роботі не потрібне. Також часто біженці влаштовуються у транспортну галузь, в аптеки та супермаркети, кафе та ресторани.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Робота в Румунії
На відміну від Польщі та Чехії, до Румунії приїхало набагато менше українців. Цю країну як тимчасовий притулок обрали тільки через її членство в НАТО (64%), бо за рівнем життя Румунія поступається навіть своїм найближчим сусідам.
Найбільше біженців до Румунії приїхало з півночі та півдня України. Для багатьох ця країна стала транзитом. Проте 27% біженців планували знайти роботу саме в Румунії та змогли це зробити.
Українцям, які шукають роботу в Румунії, не потрібний дозвіл на працевлаштування, якщо перебувати в країні до 9 місяців. Як правило, на низькокваліфікованих роботах біженцям пропонують контракт на півроку. Якщо ви приїхали до Румунії, то найпростіше буде влаштуватися на будівельні об'єкти, у складські приміщення фабрик та портів, а також на збирання ягід.
Середня зарплата у країні 1339 доларів (близько 39 785 гривень). Робітники на заводах отримують більше, ніж офіціанти у кафе, або працівники готелів.
Раніше повідомлялося, що Європейська комісія запустила новий онлайн-сервіс з працевлаштування біженців у країнах ЄС, який допоможе їм у пошуках роботи.