Українські біженці у Польщі можуть втратити соцвиплати навесні: як цього уникнути

Автор: Лобанова Єлизавета

У Польщі посилили перевірки біженців, і у разі порушень правил перебування та виїзду з країни їх позбавлятимуть соцдопомоги. Також потрібно поспішати отримати номер PESEL UKR тим українцям, хто цього ще не зробив.

Українські біженці у Польщі можуть втратити соцвиплати навесні: як цього уникнути - today.ua

Згідно з новими правилами перебування біженців у Польщі, номер PESEL UKR потрібно отримати протягом 30 днів з моменту в'їзду до Польщі, а щоб не втратити цей номер, виїжджаючи з країни, при поверненні потрібно повідомити польського прикордонника про в'їзд на основі тимчасового захисту.

Крім того, необхідно відмовитись від статусу тимчасового захисту у Польщі при виїзді до іншої країни ЄС на термін від 30 днів. Зверніть увагу, що при поверненні до Польщі отримати статус тимчасового захисту вдруге більше не буде можливості. Якщо громадянин України перебуває понад 30 днів поза Польщею, він автоматично втрачає PESEL.

Саме при наявності PESEL UKR українці мають можливість отримувати соціальні виплати, користуватися державними медичними послугами, а також офіційно працювати та навчатися в Польші.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Українські біженці у Польщі можуть втратити соцвиплати навесні: як цього уникнути

До 2023 року наявність цього документа не була обов'язковою, оскільки можна було перебувати на території Польщі і без внесення до національного реєстру із позначкою Ukr. Тепер саме на його підставі буде надано тимчасовий захист українцям у Польщі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також нагадаємо, що до кінця квітня українці у Польщі можуть написати заяву на соціальну допомогу "Сім'я 500+". Сума виплат у рамках цієї програми складає 4 000 гривень на догляд за дитиною щомісяця. Якщо біженці збираються залишити Польщу більш ніж на 30 днів, то від виплат "500+" потрібно відмовитись, написавши відповідну заяву.

Раніше повідомлялося, що українські біженці в Польщі можуть отримати 18 000 грн від німецького фонду.