Українські біженці у Польщі можуть отримати нову допомогу: як подати заявку на виплату 500 злотих

Українські біженці у Польщі продовжують отримувати допомогу як від місцевої влади, так і від міжнародних спонсорів. Стало відомо про запуск нової програми допомоги біженцям. Йдеться про виплату 500 злотих.

Українські біженці у Польщі можуть отримати нову допомогу: як подати заявку на виплату 500 злотих - today.ua

У прес-центрі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України детально розповіли, хто може розраховувати на цей вид допомоги, і на що можна витратити отримані гроші.

Яку нову допомогу пропонують біженцям у Польщі

Біженці можуть отримати до 500 злотих (у перерахунку майже 4123 грн) на купівлю медикаментів у рамках програми Health4Ukraine.

Щоб стати учасником цієї програми, українським біженцям потрібно мати документ, який підтверджує надання польського ідентифікаційного номера PESEL.

Подавати заявки на участь у програмі потрібно на сайті за посиланням. Далі на електронну пошту вам надішлють повідомлення з інструкціями для реєстрації.

Українські біженці у Польщі можуть отримати нову допомогу: як подати заявку на виплату 500 злотих

Ті українці, кому схвалять заявки, отримають індивідуальний Код Учасника Програми, який дозволить купувати ліки та інші продукти, доступні у польських аптеках. Не обов'язково витратити всі 500 злотих за раз. Цю суму можна розбити на кілька покупок.

Також українці, які офіційно зареєстровані в Польщі як біженці, мають право на безкоштовне забезпечення деякими ліками, як і поляки. У Польщі діє програма, подібна до української програми "Доступні ліки".

Не всі медичні препарати доступні нашим громадянам у Польщі безкоштовно, а лише деякі. Список медикаментів, доступних українцям безкоштовно, можна знайти на сайті польського МОЗ за таким посиланням: https://www.gov.pl/web/zdrowie

Раніше повідомлялося, як українці у Польщі можуть отримати 710 злотих від німецького фонду Diakonie Katastrophenhilfe.

ДЖЕРЕЛОeconomics.novyny.live