Під час війни до Литви приїхало 50 тисяч українських біженців. Третина з них знайшли роботу в країні, зареєструвавшись попередньо в центрі зайнятості. В залежності від спеціальності, українці отримують від 900 до 2000 євро на місяць.
Так, за даними литовських ЗМІ, у країні за останні два місяці працевлаштували 7,6 тис. українців. Українці, що працюють у Литві, заплатили за цей час вже понад 3 млн євро податків.
Не всі громадяни шукають роботу, адже серед них переважно жінки з дітьми, які не можуть вийти на роботу на повний робочий день. Частина працює віддалено, деякі живуть на заощадження і розраховує найближчим часом повернутися до України.
Серед вакансій, які пропонують українцям, переважно ті, які не вимагають високої кваліфікації. Лише кожен десятий українець опиняється на висококваліфікованій роботі. У Литві дуже багато російськомовного населення, через що мовного бар'єру українці не мають. Сама литовська мова відрізняється від російської та української. Англійська мова також у Литві популярна.
Для переліку спеціальностей, необхідне не лише підтвердження українського диплома, на що йде близько місяця, а й складання мовного іспиту плюс отримання ліцензії. Саме з цієї причини українські біженці, яким зараз потрібна робота, не влаштовуються за фахом, а йдуть на менш престижну роботу.
Раніше повідомлялося, які фахівці в Україні почали заробляти менше, ніж до війни.