Українські біженці масово виїжджають із Європи: в які країни ще можна заїхати

Автор: Марченко Любов

На початку війни чимало українських громадян виїхало в пошуку порятунку до країн Європи. Там вони отримали прихисток і статус біженця. Та останнім часом українські біженці масово покидають Європу.

Українські біженці масово виїжджають із Європи: в які країни ще можна заїхати - today.ua

Про масовий виїзд українців з країн Європи пише видання finance.ua.

Дані Євростату свідчать, що ще у лютому 2023 року в країнах Європейського союзу проживало 4 млн українців, які мали статус біженця. Та вже на початку весни їхня кількість скоротилась до 3,9 млн. Тобто лише за березень 100 тисяч українських громадян було знято з обліку осіб, що потребують тимчасового захисту.

За кількістю прийнятих біженців лідирують Німеччина, Польща та Чехія. Тільки в Німеччині знайшли прихисток 1 067 755 українців, що становить 27% від усіх біженців, які проживають у Європі. Майже така ж кількість наших громадян виїхала до сусідньої Польщі. А саме, тут перебуває 25% біженців, що відповідає 976 575 особам. 8% оселились у Чехії. Це відповідно 325 245 українців.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

Однак, 3% (116 930 осіб) українських біженців, зареєстрованих у Європейському Союзі, тільки у березні 2023 було знято з обліку. Лідерами зі скасування статусу особи, що потребує тимчасового захисту, є Чехія, Швеція та Польща.

Українські біженці масово виїжджають із Європи: в які країни ще можна заїхати

У Чехії такий статус втратили 122 585 українців, що становить 27% від усіх українців, які перебували в цій державі від початку війни. У Швеції статус біженця було скасовано 23 635 особам, а це аж 49% від загальної кількості українців, що втекли від війни до цієї країни. У Польщі кількість біженців зменшилась на 2% (на 17 180 осіб).

Проте, в деяких країнах спостерігається протилежна тенденція. На початку весни 2023 року до Німеччини прибуло 33 125 українців, до Італії – 7 430 осіб та до Румунії – 6 640 українських біженців.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щодо статистики співвідношення біженців до місцевого населення, то тут лідирують Чехія, Естонія, Польща, Литва, Болгарія. У цих країнах кількість українців, які знайшли прихисток, становить 2-3% від загальної кількості населення.

Нагадаємо, уряд Німеччини надав додатковий 1 мільярд євро на підтримку українських біженців. Цю суму буде розподілено між федеральними землями і витрачено на розміщення та забезпечення українців.