Українські банки з кожним місяцем підвищують відсотки за гривневими депозитами для населення. Тому зберігати заощадження у національній валюті стає дедалі привабливіше. На початку літа у багатьох банків депозитна ставка практично зрівнялася з прогнозованим показником інфляції.
Про це стало відомо із нових даних, опублікованих Нацбанком України, повідомляє rbc.ua.
Так, у травні середня відсоткова ставка за депозитами для населення становила 11,9% річних. Порівняно з квітнем вона зросла на 0,6%: у квітні було 11,3%. Таким чином, депозитка ставка вже практично зрівнялась із прогнозованим показником інфляції на поточний рік.
Дещо зросли також ставки і за валютними депозитами для населення. Однак тут приріст не такий суттєвий – лише на 0,1%: з 0,8 до 0,9%.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому щодо депозитів для підприємств спостерігається протилежна картина. Так, для підприємств депозити у гривні стали менш прибутковими. У травні банки знизили ставку на 0,6%: з 11,4% до 10,8% річних. А ось за валютними вкладами підприємств відсотки зросли з 0,4 до 0,7% річних.
Загалом за травень депозитний портфель українських банків "поважчав" на 1,7%. Наразі він становить 2,06 трлн гривень. Зокрема, депозити підприємств за місяць зросли на 3,6% і становили 1,069 трлн гривень. А загальна сума депозитів населення залишилася незмінною – 941 млрд гривень. Але при цьому скоротивши валютні депозити на 3,5%, українці одночасно наростили свої депозити в гривні на 2%.
Водночас, кредити для населення у вітчизняній валюті, як і раніше, залишаються дуже дорогими. Так, побутові кредити для населення у гривні можна отримати лише під 36% річних. Щоправда, у квітні вони були ще дорожчими – по 36,1%.
У травні вітчизняні банки значно підняли відсотки за валютними кредитами для населення. Усього за місяць вони зросли з 2,2% до 4,9%.
Нагадаємо, уряд подав до Ради законопроект, за яким у боржників почнуть вилучати кошти на депозитах у рахунок сплати боргу.