Українська черешня в цьому році поб'є ціновий рекорд в Європі: дощі знищили майже весь урожай

Черешня в Україні на сьогоднішній день коштує найдорожче в Європі. Виною у всьому дощі, які зіпсували високий врожай. Аграрії з розчаруванням зазначають, що ягід у цьому році буде мало, і коштуватимуть вони дорого.

Українська черешня в цьому році поб'є ціновий рекорд в Європі: дощі знищили майже весь урожай - today.ua

У Мелітополі, де найпершою в Україні достигає черешня, на хороший врожай вже не сподіваються. Багато ягід було знищено і зараз садівники збирають те, що залишилося. Дощі ще не зупиняються, а значить з кожним дощем урожай черешні ще зменшується. Ягоди від надлишку вологи розтріскуються та гниють. Є надія, що більш пізні сорти ще зможуть встояти та дозріти.

Українська черешня в цьому році поб'є ціновий рекорд в Європі: дощі знищили майже весь урожай

При такій погоді загнивання ягід відбувається протягом 5-10 годин. Через те, що дерева перебувають у стані стресу, багато з них просто скидають плоди, і вони гниють під деревами. Якщо дощі не припиняться, то така ж доля спіткає абрикоси та сливи, для яких надлишок вологи такий само вбивчий, як і засуха.

Наразі ціна на черешню в Україні вища, аніж у Європі. Кілограм коштує від 150 до 200 грн, а це навіть дорожче, ніж минулого року.

Раніше повідомлялося, що в Україні на цьому тижні подорожчали огірки і кабачки.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua