Українкам готують великі зміни у строках і правилах надання декретної відпустки

Автор: Марченко Любов

Українкам надаватиметься декретна відпустка за новими правилами. Вони зможуть встановлювати її строки за власним бажанням.

Українкам готують великі зміни у строках і правилах надання декретної відпустки - today.ua

Що саме зміниться, та як жінки зможуть на власний розсуд змінювати строки декретної відпустки, передбачено в законопроекті № 9271, який зареєстрований у Верховній Раді.

Як надають декретну відпустку зараз?

Зараз жінки мають право на 126 календарних днів декретної відпустки. Причому 70 днів із цього відрізку надається їм до пологів і 56 днів – після пологів. У тому випадку, якщо жінка народжує двійню або більше дітей, або якщо під час пологів у неї виникли ускладнення, декретну відпусту збільшують до 140 днів.

Крім того, жінки, що належать до 1-3 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на 90 днів відпустки до пологів.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У Міноборони повідомили про зміну механізму доплат військовослужбовцям

Українкам готують великі зміни у строках і правилах надання декретної відпустки

Що пропонують у законопроекті?

Законопроект пропонує надати право жінкам самим планувати свою декретну відпустку. Тобто, той період, який дається їм законом до пологів, вони можуть переносити на період після пологів частково або повністю. Іншими словами, ті 70 чи 90 днів (або частину з них), які жінка може відпочивати і набиратися сил перед пологами, вона може перенести на післяпологовий період. Тоді вона матиме більше часу на декретну відпустку після народження дитини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Не варто плутати декретну відпустку, яка надається жінці у зв'язку з вагітністю та пологами, із відпусткою по догляду за дитиною (її також "у народі" нерідко називають декретною, але це не одне й те саме). Відпустку по догляду за дитиною жінка може узяти після завершення декретної відпустки до досягнення дитиною трирічного віку.

Нагадаємо, відпустку по догляду за дитиною разом із матір'ю може взяти й батько немовляти. Щоправда, двом батькам одночасно дають відпустку лише на 4 місяці.