Україна та Польща частково розблокували кордон: який транспорт почнуть пропускати

Автор: Лобанова Єлизавета

Ситуація на польському кордоні загострилася 1 грудня після того, як українські далекобійники оголосили голодування. Однак увечері в Мінінфраструктури повідомили, що обидві країни домовилися про відкриття пункту пропуску "Угринів – Долгобичів" для проїзду порожніх вантажівок. Це зменшить навантаження на решту пунктів пропуску між обома країнами.

Україна та Польща частково розблокували кордон: який транспорт почнуть пропускати - today.ua

Крім того, Україна та Польща нарешті домовилися про ще два конкретні кроки.

  • Створення у системі "ЄЧерга" окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску "Ягодин - Дорогуськ" та "Краковець - Корчева".
  • Запуск пілотної реєстрації до "ЄЧерги" безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску "Нижанковичі – Мальховіце" на один місяць.

Україна та Польща частково розблокували кордон: який транспорт почнуть пропускати

Нагадаємо, польські далекобійники, які стали ініціатором конфлікту, вимагали, щоб для них скасували обов'язково ставати в "ЄЧергу" в Україні, а також наполягали на функціонуванні пунктів пропуску "Угринів — Долгобичув" та "Ніжанковичі — Мальховиці" лише для транспорту на реєстрації ЄС. Однак, таке рішення в Україні вважають дискримінаційним.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Міністерство відновлення спільно з DG MOVE досі працює над стратегічними рішеннями, які дозволять врегулювати ситуацію з чергами на польсько-українському кордоні та зменшити напругу у питанні автомобільних перевезень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ключові завдання — покращення пропускної спроможності існуючих пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон. Також йдеться про розробку Плану дій щодо розвитку українсько-польських пунктів пропуску (з українського боку стратегія розвитку вже готова).

Раніше повідомлялося, які продукти можуть опинитися в дефіциті в Україні через блокаду польського кордону.

Головне