Україні цьогоріч бракує на фінансування війська 500 мільярдів гривен. Узяти їх немає звідки. Тому, щоб мати можливість продовжувати війну, уряд вирішив підвищити податки для всіх українців. Іншого джерела доходів у нас немає.
Таку категоричну заяву зробив глава Мінфіну Сергій Марченко.
Щодня Україна витрачає у середньому 5,6 млрд гривень. Взяти їх у союзників ми не можемо. Адже всі витрати, що стосуються війська, мають фінансуватись лише за рахунок вітчизняного бюджету. Водночас, за існуючих податкових ставок, можливості бюджету вже вичерпані. Через це ставки треба підвищувати. Причому це треба робити якомога швидше, каже топовий чиновник Мінфіну.
"Війна триває вже третій рік і щодня потребує в середньому 5,6 млрд грн. Наша боротьба з агресією фінансується виключно за рахунок внутрішніх джерел. Кожна гривня, сплачена громадянами та підприємцями до держбюджету України, йде на фінансування захисту та оборони. Те саме стосується і внутрішніх запозичень у вигляді військових облігацій. Усі ці кошти уряд спрямовує на Збройні сили", – заявив Марченко.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Україні має справу з ворогом, який значно її переважає не лише чисельно, але й фінансово. Так, видатки на військо, які РФ собі запланувала на поточний рік, становлять 120 млрд доларів. У нас же в держбюджеті-2024 на військовий сектор закладено лише 42 млрд доларів. Тобто Росія готова витратити на війну втричі більше, ніж Україна. Через це український уряд змушений терміново збільшувати бюджетні надходження, аби хоч трохи подолати цю фінансову прірву між нами і ворогом.
Бюджет потребує ще пів трильйона гривень
Цьогоріч, за словами очільника Мінфіну, нам потрібно ще на 500 млрд гривень збільшити фінансування армії. У доларах це становитиме приблизно додатково 12 млрд. За словами Марченка, це дасть Україні шанс успішніше протистояти ворогу.
"Міжнародний досвід показує, що країни, які своєчасно приймають складні рішення, виграють війни", – заявив міністр.
Він також навів приклади, як змінювали податкові ставки провідні країни Заходу під час війни:
- під час Першої світової війни Велика Британія підвищила ставки на прибуток з 6% до 30%. Це дозволило країні забезпечити значні кошти на фінансування військових витрат;
- у США під час Першої світової гранична податкова ставка зросла із 7% до 77%;
- в ході Другої світової війни у Великій Британії максимальна ставка податку на прибуток підвищилася до 97,5%, а в США податок на найнижчий рівень доходів зріс з 4% до 23%, податки на надприбутки сягали 94%.
Як українські урядовці пропонують змінити податкові ставки
В урядовому законопроекті, зокрема, містяться такі пропозиції:
- Підвищити ставку військового збору з 1,5 до 5%. При цьому його будуть змушені платити всі – у тому числі юрособи та ФОПи, але за різними ставками, як залежатимуть від групи.
- Обкласти військовим збором торгівлю нерухомістю та авто.
- Запровадити податок на солодку газовану воду.
- Стягувати військовий збір у розмірі 30% від вартості під час продажу ювелірних виробів із золота, платини та дорогоцінного каміння.
- Обкласти військовим збором фізичних та юросіб при купівлі банківських металів.
Нагадаємо, через запровадження 15-відсоткового військового збору з покупки автомобілів, ціни на автівки незабаром стануть значно вищими.