Україні бракує в бюджеті на виплати зарплат і пенсій 10 мільярдів доларів: МВФ може дати половину

Автор: Марченко Любов

Бюджет України на 2023 зверстаний з велетенським дефіцитом. Левову частку цього дефіциту обіцяють покрити США та ЄС. Але навіть з їхніми грошима бюджету бракуватиме 10 мільярдів доларів. У владі сподіваються, що половину цієї суми нам дасть Міжнародний валютний фонд. Якщо грошей від МВФ не буде, то під загрозою опиняться зарплати, пенсії та соціальні виплати українців.  

Україні бракує в бюджеті на виплати зарплат і пенсій 10 мільярдів доларів: МВФ може дати половину - today.ua

Про те, які надії покладає українська влада на гроші від МВФ, розповів нардеп Олексій Устенко, який входить до парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Отже, Сполучені Штати та Євросоюз обіцяють допомогти Україні з наповненням бюджету. США дадуть 10 мільярдів доларів, Євросоюз обіцяв 18. Зрештою бракує ще 10 мільярдів.

"З тих 10 млрд, що нам не вистачає для покриття держбюджету, ми розраховуємо, що 5 млрд дасть МВФ, а ще з 5 млрд допоможуть країни-партнери та міжнародні фінансові інституції", - каже нардеп.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Україні бракує в бюджеті на виплати зарплат і пенсій 10 мільярдів доларів: МВФ може дати половину

Торік в Україні також були неабиякі проблеми з наповненням бюджету, але партнери допомогли, і ніхто без зарплат і пенсій не залишився. Тож влада сподівається, що й цьогоріч Захід не дать нам пропасти. Хоча, 10 мільярдів доларів – велетенська сума, щодо якої досі залишається невизначеність. Втім, українська влада на 99,9% упевнена, що МВФ гроші дасть. І що цьогорічний транш буде не меншим за 5 мільярдів, каже Устенко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тоді залишиться звідкілясь залучити ще 5 мільярдів. Очевидно, це будуть кредитні гроші, але ще рік Україна зуміє прожити.

Щоправда, учора Кабмін вніс законопроект щодо збільшення видатків на ЗСУ ще на 518 мільярдів гривен. На сьогодні це становить близько 13,5 мільярда доларів. Звідки візьмуться такі грошиська, наразі ніхто не каже. Можливо, з'явились якісь нові донори, про яких знає лише вузьке коло у владі. А можливо, НБУ просто знову увімкне друкарський верстат.