Україна втратить колосальний врожай через підрив Каховської ГЕС, - Мінагрополітики

Автор: Леся Ловіцька

У Мінагрополітики підрахували приблизну шкоду катастрофи на Каховській ГЕС. Україна через затоплення територій может втратити кілька мільйонів тонн урожаю.

Україна втратить колосальний врожай через підрив Каховської ГЕС, - Мінагрополітики - today.ua

Аграрне виробництво неможливе без зрошення. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький. На угіддях, які постраждали внаслідок руйнування греблі, вирощувалися два блоки продукції: овочеві та баштанні культури, а також зернові та олійні культури (пшениця, кукурудза, соя, соняшник).

"Без джерела водопостачання неможливо говорити про вирощування продукції овочівництва. Вирощування зернових та олійних культур відбудеться за екстенсивною моделлю з низькою врожайністю", – пояснив чиновник.

Висоцький наголосив, що оцінити збитки лівобережжя Херсонщини наразі складно, але там зберігалося кілька сотень тисяч тонн зернових. А на правому березі Дніпра втрачено понад 100 тисяч тонн урожаю.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У Міноборони повідомили про зміну механізму доплат військовослужбовцям

Нагадаємо, що російські окупанти підірвали дамбу в ніч проти 6 червня. Потужний вибух спричинив неконтрольоване скидання вод зі сховища. Можливе затоплення 80 населених пунктів. Влада запустила екстрену евакуацію жителів Херсонської області.

Україна втратить колосальний врожай через підрив Каховської ГЕС, - Мінагрополітики

Кремлівські пропагандисти звинуватили у катастрофі українських військових та назвали НП "диверсією Києва". Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Крим справді може залишитися без води через підрив Каховської ГЕС. Він назвав руйнування гідроелектростанції рашистами максимальною неадекватністю та екологічним тероризмом. Це може призвести до знищення населених пунктів та біосфери.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кабмін виділив 1,5 млрд грн на будівництво магістральних водопроводів, які мають забезпечити постачання води до населених пунктів, де буде відсутнє водопостачання. Можна буде забезпечити водою Кривий Ріг, Марганець та Нікополь.

Раніше повідомлялося, як підрив Каховської ГЕС вплине на вартість овочів та фруктів.